Toilet brush and holder freestanding
Mind
|Greige
|Article Number: 801124
Warranty: 2 years
Mounting Type: Freestanding
Material: Concrete, Wood
Width: 9.8 cm
Product Information
A functional toilet brush holder with a warm touch. This greige toilet brush holder by Sealskin Mind has a simple design, yet exudes style. Thanks to its sleek, simple design, it fits into any bathroom style, from modern to minimalist. Practical and on-trend in every bathroom. Convinced? Us too! Complete your bathroom with this trendy toilet brush holder in greige.
- Style your bathroom with Sealskin: Mind is contemporary and stylish
- On-trend yet functional: handle and brush fit perfectly into the holder
- For every style: the Mind series is available in three modern colours
- No DIY dilemma: Put your hammer and nails away, because this Sealskin accessory is freestanding
- Enjoy your purchase: this series has a 2-year warranty
Specifications
| Width | 98 mm |
| Depth | 98 mm |
| Height | 379 mm |
| Weight | 1415 Gram |
| Colour | Greige |
| Material | Concrete, Wood |
| Mounting Type | Freestanding |
| Mounting Set Included | No |
| Article Number | 801124 |
| EAN code | 8720605762678 |
What's in the package
- Toilet brush and holder
Service & Warranty
2 years