Toothbrush tumbler freestanding
Mind
|Greige
|Article Number: 801126
Warranty: 2 years
Mounting Type: Freestanding
Volume: 200 ml
Material: Concrete
Width: 7.6 cm
Product Information
Bring calm and balance to your sink with this beige Toothbrush tumbler. The gentle, rounded design fits into any bathroom style and makes daily use simple and elegant. The minimalist design is not only aesthetically pleasing, but also practical for everyday use. A small accessory that makes a big contribution to the atmosphere: make a subtle statement every day with the Sealskin Mind Toothbrush tumbler.
- Style your bathroom with Sealskin: Mind is contemporary and stylish
- Do it like Marie Kondo: this cup is ideal for easy storage of toothbrushes
- For every style: the Mind series is available in three modern colours
- No DIY dilemma: Put your hammer and nails away, because this Sealskin accessory is freestanding
- Enjoy your purchase: this series has a 2-year warranty
Specifications
| Width | 76 mm |
| Depth | 76 mm |
| Height | 104 mm |
| Weight | 425 Gram |
| Colour | Greige |
| Material | Concrete |
| Mounting Type | Freestanding |
| Volume | 200 ml |
| Mounting Set Included | No |
| Article Number | 801126 |
| EAN code | 8720605762692 |
What's in the package
- Freestanding toothbrush tumbler
Service & Warranty
2 years
Documentation
Tips:
Clean with a damp cloth