Soap dish freestanding
Mind
|Greige
|Article Number: 801127
Warranty: 2 years
Mounting Type: Freestanding
Material: Concrete, Wood
Width: 13 cm
Product Information
Bring a sense of tranquillity and nature into your home with this greige soap dish from the Sealskin Mind series. The gentle, rounded shapes and warm beige tone create a harmonious look that fits perfectly in a modern or natural bathroom. Subtle details give the soap dish a stylish and timeless look, while being practical in everyday use. A small accessory with a big impact: Sealskin Mind allows you to make a subtle statement that completes your bathroom.
- Style your bathroom with Sealskin: Mind is contemporary and stylish
- We make it easy for you: thankss to the ribbed surface, the soap stays in place and the removable top ensures quick cleaning
- For every style: the Mind series is available in three modern colours
- Enjoy your purchase: this series has a 2-year warranty
Specifications
| Width | 130 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 24 mm |
| Weight | 246 Gram |
| Colour | Greige |
| Material | Concrete, Wood |
| Mounting Type | Freestanding |
| Mounting Set Included | No |
| Article Number | 801127 |
| EAN code | 8720605762708 |
What's in the package
- Soap dish
Service & Warranty
2 years