Soap dispenser 200 ml freestanding
Mind
|Greige
|Article Number: 801125
Warranty: 2 years
Mounting Type: Freestanding
Volume: 200 ml
Material: Concrete
Width: 7.6 cm
Product Information
Organic shapes and gently rounded corners make this beige soap dispenser from the Sealskin Mind series a real mood creator. The warm beige colour brings tranquillity to your bathroom, toilet or kitchen and contributes to a relaxed, Zen-like feeling. The design is simple, yet striking thanks to its modern and timeless style. Practical to use and stylish to look at. Make a subtle statement that fits perfectly in a serene, modern space with the Sealskin Mind soap dispenser in greige,
- Style your bathroom with Sealskin: Mind is contemporary and stylish
- On-trend yet functional: the soap dispenser is easy to refill
- Sustainable choice: the 200 ml capacity is ideal for refilling
- For a streamlined look: this soap dispenser is the perfect addition to any bathroom or kitchen
- No DIY dilemma: Put your hammer and nails away, because this Sealskin accessory is freestanding
- Enjoy your purchase: this series has a 2-year warranty
Specifications
| Width | 76 mm |
| Depth | 76 mm |
| Height | 170 mm |
| Weight | 765 Gram |
| Colour | Greige |
| Material | Concrete |
| Mounting Type | Freestanding |
| Volume | 200 ml |
| Mounting Set Included | No |
| Article Number | 801125 |
| EAN code | 8720605762685 |
What's in the package
- 200 ml freestanding soap dispenser
Service & Warranty
2 years