Toothbrush tumbler freestanding
Bloom
|Greige
|Article Number: 801164
Warranty: 2 years
Mounting Type: Freestanding
Volume: 350 ml
Material: ABS
Width: 7.6 cm
Product Information
Looking for a stylish accent for your washbasin? You can't go wrong with the Sealskin Bloom Toothbrush tumbler! Thanks to the trendy greige colour, you can effortlessly bring a warm look to any bathroom. Attractive to look at and practical to use: neatly store your toothbrushes, make-up brushes and shaving brushes. The Bloom Toothbrush tumbler provides a stylish place to store your toothbrush on your washbasin every day.
- For any style: the Bloom series in greige brings warmth and tranquillity to any interior
- Tidy: everything at hand, while your sink remains clean and organised
- Daily convenience: prevents toothpaste and make-up residue on your washbasin
- Sturdy: made of strong plastic
- Enjoy your purchase: this series has a 2-year warranty
Specifications
| Width | 76 mm |
| Depth | 76 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 104 Gram |
| Colour | Greige |
| Material | ABS |
| Mounting Type | Freestanding |
| Volume | 350 ml |
| Mounting Set Included | No |
| Article Number | 801164 |
| EAN code | 8720605763071 |
What's in the package
- Freestanding toothbrush tumbler
Service & Warranty
2 years
Documentation
Tips:
Clean the tumbler regularly with a damp cloth.