GW CODE CV-ZWL90ZH-A10(S)
Code
|Glossy silver
|Article Number: CV03090D265100
Warranty: 5 years
Mounting Type: Montaż podłogi
Material: Szkło hartowane
Width: 87.8 cm
Product Information
This return panel can be combined with saloon doors of the same series. The glossy silver metal parts make this a contemporary, stylish shower enclosure.
- Standard with anti limescale coated glass
- With stylish glossy silver finishing
Specifications
| Width | 878 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 1970 mm |
| Weight | 29400 Gram |
| Colour | silverhighgloss |
| Material | Szkło hartowane |
| Mounting Type | Montaż podłogi |
| Mounting Set Included | Yes |
| Article Number | CV03090D265100 |
| EAN code | 8719401649078 |
What's in the package
- The product Installation tools (screws, wall anchors, Allen keys, etc.) Manual (installation and maintenance)
Service & Warranty
5 years
Documentation
Montage:
Screwed in the wall
Tips:
The product has an anti limescale coating. But it still needs maintenance! We advice Sealskin glass cleaner.